Napięcia Flare: Czy Bitcoin Cash zmierza do kolejnego „katastrofalnego“ widelca?

Pomimo napięć flaringing wśród deweloperów Bitcoin Cash nad algorytmem trudności protokołu, kolejny podział łańcucha wydaje się mało prawdopodobne.

Społeczność Bitcoin Cash (BCH) jest podzielona co do tego, czy należy zmienić algorytm regulacji trudności kryptokurrency, a ostatnie spotkanie deweloperów podobno zakończyło się burzą uczestników.

4 sierpnia Chris Pacia, wiodący deweloper rynku peer-to-peer OpenBazaar i ochotniczy deweloper z BCH, napisał na Twitterze, że „wiele osób wychodzi“ ze spotkania, ponieważ nie osiągnięto porozumienia co do tego, czy wprowadzić zmiany do algorytmu regulacji trudności Bitcoin Cash’a.

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, tweetował w odpowiedzi, że nie rozumie z ludźmi z BCH, że „tak bardzo mu zależy“, biorąc pod uwagę, że „twoje algo jest dobre jak jest“ i dodał:

„Będę szczery; optymizmem napawa fakt, że rozwój BCH ulegnie poprawie, gdy wypuszczą Craiga [Wrighta], jest zdecydowanie jedną z moich gorszych prognoz“.

Niektóre raporty wskazują, że rosnące napięcie nad algorytmem trudności może doprowadzić do kolejnego podziału łańcucha BCH. Szczery, australijski rzecznik BCH Hayden Otto tweetował: „Będę trzymał się łańcucha Bitcoin Cash (BCH) w tym nadchodzącym podziale łańcucha.“

Trudny spór o algo jest „trywialny

Ale rozmawiając z Cointelegrafem, Otto powiedział, że jego tweet miał być żartem dla „trolli“ przeciwstawiających się programistom BCH „Bitcoin ABC“.

Umniejszył znaczenie braku zgody społeczności jako „błahej sprawy“, ale powiedział również, że „wrogie podmioty, które pozują jako zwolennicy BCH“ używają algorytmu regulacji trudności (DAA) jako klinowego problemu „do tworzenia chaosu i podziału lochów“:

„Zmiana DAA została uznana za kwestię priorytetową przez kilka wybranych osób, które chcą powstrzymać górników grających w obecną DAA poprzez przełączanie dużych ilości hashratu do i z BCH – co powoduje niespójne czasy wydobycia bloków“, powiedział.

„To naprawdę dotyczy tylko ludzi, którzy składają depozyty na giełdach, które wymagają niepotrzebnej ilości potwierdzeń dla depozytów, ale nie wpływa na zdecydowaną większość ludzi korzystających z BCH w celach osobistych lub biznesowych, gdzie 0 potwierdzeń jest wystarczające“.

Otto mówi, że widelec jest mało prawdopodobny.

Według Otto, Bitcoin ABC ogłosił zbliżający się remont algorytmu trudności, który ma być przeprowadzony 15 listopada. Twierdzi on jednak, że ci, którzy nalegali na zmianę, pozostają niezadowoleni, ponieważ proponowany przez ABC upgrade nie idzie tak daleko, jak sugerowano w realizacji „BCHN“.

Pomimo różnicy zdań, Otto uważa, że podział łańcucha BCHN jest mało prawdopodobny, stwierdzając, że „oprogramowanie BCHN nie jest powszechnie przyjęte przez górników“, a tym samym jego zwolennicy „nie będą mieli większości głosów, aby uzyskać ich pożądane zmiany w dniu aktualizacji“.

Polegają oni teraz na taktyce „dowód mediów społecznościowych“, próbując przekonać górników i firmy prowadzące ABC do kapitulacji i zamiany na oprogramowanie BCHN“.

„W tej chwili to tylko pozowanie w sieci, ale jeśli chodzi o datę aktualizacji, nie sądzę, aby zwolennicy BCHN podążali za niczym. Będzie to łańcuch mniejszości, a kolejny podział byłby katastrofalny dla każdego, kto podąży za łańcuchem mniejszości“, podsumował Otto.